Transport

Tematyczny serwis!

Fala uderzeniowa

Posted by admin On December - 11 - 2018
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa przydatna jest w medycynie już około 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, jak więc kojarzona ubiegła w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później ostatnia ona przeobrażenia i stanął nowy sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To chwyt wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która opisuje się skokowym ciśnieniem, wysoką mocą i brakiem okresowości. Istotną cechą fali jest jej prędkość rozchodzenia, która stanowi godniejsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali uwarunkowane jest od sumie wyzwolonej energii, a ponadto z gęstości strumienia, czyli ilości energii wychodzącej na komórkę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują aktywność w tłu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest biedny również nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako to w komplecie działa?
Rehabilitacja z użytkowaniem fali uderzeniowej przeznaczana jest przede którymkolwiek z pomoce na bliskie zadanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i też na stymulacje regeneracji tkanek. Rezultatem ostatniego jest przybyć do stworzenia efektu przeciwbólowego, który przedstawia kilka teorii. Pewna z nich podchodzi o ograniczeniu napięcia mięśniowe, inna natomiast o poprawie chodzenia i obniżeniu poziomu zapalnego. Efektem tych zjawisk stanowi poważny spadek intensywności bólowej i naprawa metabolizmu komórkowego. Tym tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm również łagodniejsze mikrokrążenie. Przepływ farb w tkankach sprawia, że z organizmu otwierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z używaniem fali uderzeniowej radują się ogromną pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa


Comments are closed.